Skip to main content

YTU Starverse Opening Lesson

"Our rector, Prof. Dr. Tamer YILMAZ, has moved our educational activities to the metaverse for the first time in Turkey with the 'Entrepreneurship and Innovation' course.

You can watch the course on our official YouTube account."

Success of Our Faculty of Architecture, Department of Architecture Faculty Members

Ayvalık Georgala (Yorgola) Han’ın rölöve, restitüsyon ve restorasyon projeleri Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı Rölöve Restorasyon Programı yüksek lisans eğitimi kapsamında Doç. Dr. Ayten Erdem yürütücülüğünde, Arş. Gör. Y. Mim. Melis BİLGİÇ ve mimar Rümeysa COŞKUN tarafından 2018 yılında hazırlanmış ve Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmıştır.

YTU Promotion Days

Selam Yıldız Adayı,

YTÜ hakkında tüm merak ettiklerini öğrenmen ve 111 yıllık araştırma ve inovasyon kültürümüzü yakından tanıman için seni Tanıtım Günleri'ne bekliyoruz! Yeşil kampüsümüzün tadını çıkarmayı unutma... 

Tarih: 28-31 Temmuz  

Saat: 10.00 - 16.00

Yer: Davutpaşa Kampüsü Tarihi Hamam

#SendeBirYıldızOl

National Internship Program

Sevgili Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri,

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, tüm kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin katılımı ile yükseköğretimde üç yıldır başarıyla sürdürülen Ulusal Staj Programı 2023 yılı başvuruları başlamış olup, 18 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecektir.
 
Son Başvuru Tarihi: 18 Ocak 2023
Başvuru Adresi: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ve https://einsan.gov.tr/