Ana içeriğe atla
Anasayfa

111. Yılında Üniversitemizin Mezuniyet Törenleri Gerçekleştirildi

Üniversitemizin 111. Yılında Mezuniyet Törenlerimiz Büyük Bir Gurur ve Coşku ile Gerçekleştirildi…

Köklü eğitim, araştırma ve inovasyon kültürüne sahip Üniversitemizin 111. Yılında, 2 Enstitü, 10 Fakülte ve 43 bölümünde aldıkları eğitimlerini 2022 Akademik Yılında başarıyla tamamlayan Lisans ve Lisansüstü mezunlarımız diplomalarını, Davutpaşa Kampüsü etkinlik alanında gerçekleştirilen, yıldızlara yakışan muhteşem törenlerle aldılar.  

Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ’ın yanı sıra, Rektör Yardımcılarımız, Dekanlarımız, Enstitü Müdürlerimiz, Genel Sekreterimiz, Öğretim Elemanlarımız, İdari Personelimiz, 5 bine yakın mezunumuz ve onların değerli ailelerinin yer aldığı 20 binden fazla misafirin katıldığı törende, Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Üniversitemizin 1989 yılı Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Mezunu Sayın Bilal EKŞİ de onur konuğu olarak yer aldı. 

İlklerin yaşandığı tören…. 

Bu yılki Mezuniyet törenimiz ilklerin yaşandığı tören olarak dikkat çekti. Törenimizde Üniversite derecelerine tablet hediye edilirken, bu yıl bir ilk olarak Fakülte derecelilerine de YTÜ'nün 111.yılına atfen yapılan logosu NFT (Non Fungible Token) olarak hediye edildi. Ayrıca, yine bu yıl ilk kez Üniversitemizin 2020 ve 2021 yılı birincileri ile bu yılın Üniversite birincisi Göktuğ DONK arasında“BİRİNCİLİK ŞAL DEVİR SEREMONİSİ” gerçekleştirildi. 

Muhteşem enerjisi ve tarzıyla törenin sunuculuğunu gerçekleştiren İletişim ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Murat TURHAN, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Türkçe 6 farklı dilde açılış sunumunu yaparak, mezunlarımız ve onların değerli ailelerine seslendi. 

Sosyal olaylara uzak durmayın…

Törenimizin onur konuğu olan Bilal EKŞİ çalışma hayatında elde etmiş olduğu tecrübelerini mezunlarımız ile paylaştığı konuşmalarında, “Hangi branşta okuyorsanız o branşta iyi olmaya çalışın, bizim iyi mühendise, iyi sosyoloğa, iyi mimara, iyi doktora, iyi ilahiyatçıya ihtiyacımız var. Sosyal olaylara uzak durmayın. Ülkemizin dertleriyle dertlenin, bihaber olmayın… Dersleriniz iyi olsun, bir dersiniz hepsinden iyi olsun... Bir işi onu tek başına yapabilecek şekilde öğrenmek size gelecekte güven ve girişimcilik kazandırır. İş hayatında elinizden gelenin bir fazlasını yapınız… ” dedi.  

Kalıplara girmemiş bireyler ancak yarının kurtarıcıları, yenilikçileri ve liderleri olacaktır…   

Törendeki konuşmalarında Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ ise “sizler bu günün yıldızlarısınız… Ülkemizin en köklü ve rekabetçi Teknik Üniversitesi’nden yüzlerce sınavdan geçerek, en yüksek seviyede ve donanımda eğitim almış olarak, büyük bir başarıyla mezun oluyorsunuz. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu ve aldığınız eğitimin size birçok kapıyı açacağını ve edindiğiniz yetkinliklerle her yerde ayırt edileceğinizi hayatınız boyunca hissedeceksiniz. Sizlerin kariyerlerinizdeki başarınızı üniversitede aldığınız notlarınız değil, bilgiye ulaşma yetkinliğiniz sağlayacak. Bu yüzden hangi ortalamayla mezun olursanız olun, bilin ki hedeflerinize ulaşmada daha etkili olan kişiliğiniz ve sahip olduğunuz yetenekleri Üniversiteniz sayesinde nasıl yetkinliğe dönüştürdüğünüz olacak... Kendine saygılı, kendini seven, kalıplara girmemiş bireyler ancak yarının kurtarıcıları, yenilikçileri ve liderleri olacaktır…” dedi.      

Törenimiz, mezunlarımıza diploma takdimi, Yıldız Teknik Üniversitesi Mezuniyet Andı, Kep Atma Töreni, toplu fotoğraf çekimi, DJ Performansı ve Işık Gösterisi ile son buldu. 

Lisans Mezuniyet Töreni fotoğrafları için tıklayınız.

Lisans Mezuniyet Töreni video I için tıklayınız.

Lisans Mezuniyet Töreni video II için tıklayınız.

Lisansüstü Mezuniyet Töreni fotoğrafları için tıklayınız.

Lisansüstü Mezuniyet Töreni videosu için tıklayınız.