Öğrenci Dekanlığı
Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Değerli Öğrencileri,

Ülkemizde asırlık bir geçmişe sahip, kuruluşundan bu yana bilim dünyasında seçkinliği ve kalitesi ile var olan, daha iyi nasıl olabiliriz çabası ile sürekli yenilenen ve dinamik kalan üniversitemiz, dünyanın modern ve çağdaş üniversitelerinin çoğunda bulunan Öğrenci Dekanlığının kuruluşu ile gelişimine devam etmektedir.
Sınırların her geçen gün kalktığı küresel dünyada yaşamaya yöneliş, bireylere yepyeni sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumlulukları almanın ve başarmanın en önemli koşulu ise; hiç kuşkusuz iyi bir eğitim sürecinden geçmektedir.
Dekanlığımızın en temel amacı, öğrencilerimizin akademik kazanımlarının yanı sıra, kişisel, kültürel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Öğrencilerimizin öğrenimleri süresince gelişimlerini ve başarılarını etkileyebilecek sorunlarına hızlı ve etkin çözümler üreterek dinamik bir kampüs hayatı sunmaktır. Sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılıklarını geliştirerek topluma ve kendilerine artı değer kazandıran bireyler olarak olumlu gelişim yaratacak beceriler kazandırarak, Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olmanın onur ve gururu ile iş hayatına atılmalarına destek olmaktır.
Öğrenci Dekanlığı, öğrencileri akademik açıdan en üst düzeye ulaştırmaya çalışırken, onların sportif, sosyal, kültürel ve düşünsel açıdan da zenginleştirmeyi amaçlayan programlar planlamaktır. Aynı zamanda öğrenci kişilik hizmetleri, psikolojik danışma ve yardım birimi ile de insan ilişkilerinde başarılı, ruhsal açıdan sağlıklı, dayanıklı ve üretken bireyler yetiştirmek için önleyici ve iyileştirici hizmetleri yürütmek en temel amacımızdır.
İnsanlar iyi şeylere layıktır ve bizim öğrencilerimiz de üniversite öğreniminin ve üniversite yaşamının en iyisine layıktırlar. Üniversitemiz, bu bilinçle siz öğrencilerimize en iyiyi sunmayı hedeflemekte ve bu amaçla çalışmaktadır.
Geleceğin yıldızları, bizim için tek ve biriciksiniz. Birlikte daha güzel yarınlara…
 
Prof. Dr. M. Engin DENİZ
YTÜ Öğrenci Dekanı
 
YTÜ Öğrenci Dekanlığı Yönergesi için tıklayınız.