MANŞETLER

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Her birinizi yürekten kutluyorum.

Büyük emek harcayarak zorlu bir süreçten geçtiniz ve artık bir Yıldızlısınız. Öğrenmek, anlamak, düşünmek, sorgulamak, araştırmak, üretmek, gelişmek ve geliştirmek için buradasınız ve bizlere emanetsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi, güçlü geleneği üzerinde yükselerek geleceğe yön veren, yenilikçi, proaktif bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Üniversitemiz bünyesindeki değerli akademisyenlerimizin katkılarıyla, bu yolculukta sizleri üst düzey mesleki ve bilimsel yetkinliğe sahip; inisiyatif alabilme, sorun çözme ve liderlik becerileri gelişmiş; eleştirel ve stratejik düşünebilen; fark yaratabilecek uygulamalara imza atabilen; bir yandan teknolojinin tüm olanaklarından en etkili şekilde yararlanırken bir yandan bilgisini ve uzmanlığını insana, doğaya, topluma iyilik katacak biçimde kullanabilen; sanatsal, kültürel ve sportif kazanımlara değer veren; entelektüel seviyesi yüksek, girişimci bireyler olarak yetiştirmek en temel önceliğimiz.

Dünyamız durmadan ve hızla değişmekte, dönüşmekte, dijitalleşmekte. Bilgi de öyle. Bu nedenle öğrenmeniz kadar öğrenmeyi öğrenmeniz, kendinizi sürekli güncelleme becerisi geliştirmeniz, özgüvenli, cesur, söyleyecek sözü, ülkemize ve insanlığa sunabilecek özgün katkıları olan gençler olarak yetişmeniz bizler için çok önemli.

Geleceği anlamak, öngörebilmek kadar şekillendirmek için çalışmak da siz sevgili Yıldızlıların görevi. Bu yolda sizlere yardımcı olmak ve destek vermek için tüm gücümüzle çalışmak ise bizlerin görevi.

Sizlere üstün başarılarla dolu, verimli ve mutlu bir üniversite yaşamı diliyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Prof. Dr. Tamer YILMAZ

Rektör 

       

 

DİĞER MANŞETLER