MANŞETLER
TEKNOFEST 2020 Başvuru Süresi Uzatıldı.

Üniversitemiz ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile paydaşı ve destekleyicisi olduğumuz TEKNOFEST – İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin Gazi Şehri Gaziantep’te düzenlenecektir.

TEKNOFEST 2019'da Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan Teknoloji Yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.373 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım, 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen festivalin en önemli ayağını oluşturan 21 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alacaktır.

Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenmiştir. Bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanacaktır. TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödüller beklemektedir.

TEKNOFEST 2020 Gaziantep’te yer almak, yarışma hakkı elde etmek için SON BAŞVURU TARİHİ 15 MART!

Başvuru için Tıklayınız.

DİĞER MANŞETLER