HABERLER
Kariyer Günleri 2021

YTÜ ÖRKAM

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Rehberlik ve Kariyer Merkezi (ÖRKAM) tarafından düzenlenecek olan Kariyer Günleri 9-10 Haziran 2021 tarihlerinde Zoom-Online platform üzerinde gerçekleştirilecektir. İki gün sürecek etkinlikte farklı sektörlerden öncü firmalar işe alım ve çalışma hayatıyla ilgili bilgiler verecek ve öğrencilerle İş/Staj mülakatları gerçekleştireceklerdir. Böylelikle, firmaların İş/Staj koşullarını karşılayan öğrenciler doğrudan firmaların İnsan Kaynakları Ekipleri ile İşe alım veya Staj mülakatları yapacaktır.

Siz de sektörünün en önemli firmalarında çalışmak istiyorsanız ve kendinize güveniyorsanız mülakatlara katılabilirsiniz.

Sunum ve mülakatların saatlerini bilgilendirme afişinde görebilirsiniz. Tanıtım sunumlarına katılım linki, @std.yildiz.edu.tr uzantılı e-posta adreslerinize gönderilecektir. Mülakatlar için CV’nizle beraber başvuru yapmanız gerekmektedir. İş/Staj mülakatlarına kabul edilen öğrenciler firmalar tarafından iletişime geçilecek ve mülakat linkleri CV lerinde belirtilen e-posta adreslerine gönderilecektir.

Mülakatlara katılmak için;

· PDF formatında CV’niz, kendinizi tanıtan kısa bir ön yazı ve ilgilendiğiniz firma bilgisini içeren maili yildizorkam@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Başvuru için son tarih 8 Haziran 2021 Saat 12.00’dir. Bu tarihten sonra alınacak başvurular işleme alınmayacaktır.

· Mülakatlara katılma hakkı kazanan öğrenciler ile ilgili firmalar tarafından iletişime geçilecek ve mülakatların yapılacağı platformun linkleri başvuru yaptıkları e-posta adreslerine gönderilecektir. E-posta kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

· Firma tanıtımından sonra planlanan mülakat saatinizde sisteme giriş yapabilirsiniz. Mülakatlar için sınırlı kontenjan olduğunu unutmayın. Mülakat gerçekleştirecek firmaları ve İnsan Kaynakları Ekibini listede görebilirsiniz.

Tofaş Firmasının Mülakatlar için Özel Talebi;

Elektrik-Elektronik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon, Bilgisayar, Yazılım, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden yeni mezun, yüksek lisans veya doktora öğrencisi, ileri seviye İngilizce bilen adayların başvurusu beklenmektedir.

Etkinliklere katılabilmeniz için lütfen katılım formunu  doldurunuz.

Katılımcılar ve Zoom Bağlantı Linkleri: http://orkam.yildiz.edu.tr/Orkam_Kariyer_Gunleri.pdf

Katılım İçin Gerekli Kayıt Formu ve Afişler : https://bit.ly/34ThgyK

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı

Öğrenci Rehberlik ve Kariyer Merkezi

www.orkam.yildiz.edu.tr