ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
2021 Yılı Akademik Yayın Teşvik Listesi

Sayın Öğretim Üye ve Yardımcıları,

2021 yılı Teşvik işlemlerinde kullanılmak üzere aşağıdaki linkte verilen ve Scopus veri tabanı göz önüne alınarak belirlenen makalelerin çeyreklik değerlerinin (Q1 ve Q2) kontrol edilerek varsa, değişiklik önerilerinizin 14 Ocak 2022 Cuma gününe kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Üniversitemize yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür eder, başarılarınızın artarak devam etmesini dileriz.

2021 yılı Akademik Yayın Teşvik Listesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NtKBBxY510A5GBdGm7OCdl2mHbPVf_DI/edit#gid=1958886304

Düzeltme/değişiklik talebi için:

https://forms.gle/sMheXuZZg2YVtddNA


YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

 

Taleplerinizi oluştururken, aşağıda belirtilen hususları değerlendirmenizi rica ederiz.

1) THE (Times Higher Education) dünya üniversiteleri sıralamasında yayınlar ile ilgili veriler, Scopus veritabanından alınmaktadır. Bu nedenle, teşvik listesi için yalnızca Scopus veritabanında bulunan yayınlar değerlendirmeye alınmıştır.

2) Mevcut listedeki yayınlar ile ilgili veriler, doğrudan Scopus veritabanından indirilmiştir. Mevcut yayın listesinin, diğer teşvik sistemlerine girmiş ve/veya girecek olduğunuz yayın verileri ve ayrıca diğer teşvik mekanizmaları ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

3) Yayınların çeyreklik sınıfları, Scopus veritabanına göre belirlenmiştir.

4) Teşvik listesi, yalnızca Makale (Article) ve Derleme (Review) türü yayınları içermektedir.

5) Scopus veritabanına göre, Basım aşamasında (Article in Press) olan ve ayrıca basım yılı 2020 veya 2022 olarak gözüken yayınlar listede mevcut değildir.

6) Kurum adresi olarak (Affiliation), üniversitemizin adının verilmediği veya üniversite adının yanlış yazıldığı makaleler listede bulunmamaktadır. Yayınlarınızın puanlamaya katılabilmesi için, üniversite adının mutlaka “Yildiz Technical University” olarak girilmesi gerekmektedir.

Duyuru 4
OCA
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR