ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi hk.

Üniversitemizin Değerli Akademisyenleri, Sevgili öğrencilerimiz,

Üniversitemizde 2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla altyapı ve sistem değişikliğine gidilmiş ve derslerin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır.

05 Ekim 2020 tarihinden itibaren Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde tüm dersler mevcut haftalık ders programlarında belirtildiği şekilde, Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi (https://online.yildiz.edu.tr) üzerinden senkron (eşzamanlı) olarak yapılacaktır.

Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz sisteme USIS/GSIS kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile giriş yapacaklardır. (USIS/GSIS giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız bilgiislem@yildiz.edu.tr adresine öğrenci kimliğinizle birlikte e-posta göndermeniz gerekmektedir). Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz için hazırlanan Canlı Ders Kullanım Kılavuzları ekte sunulmuştur.

Ders kayıtları 04 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar devam ettiğinden, bu dönem açılacak dersler Öğrenme Yönetim Sistemi’ne 05 Ekim 2020 00.00-06.00 saatleri arasında yapılacak çalışma ile dâhil edilecektir. Bu nedenle dersleriniz sistem üzerinde şu an görülmemektedir.

Covid-19 salgını nedeniyle dünyanın ve ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu olağanüstü dönemde, uzaktan öğretim faaliyetlerinin amacına uygun bir şekilde yürütülebilmesinin, her daim olduğu gibi, nitelikli akademik ve idari kadromuzun özverili çabaları ve işbirliği ile mümkün olacağına inanıyor,  başarılı ve verimli bir akademik dönem diliyoruz.

YTÜ Rektörlüğü

 

Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu (Akademisyenler) için Tıklayınız.

Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi Kullanım Kılavuzu (Öğrenciler) için Tıklayınız.

Duyuru 4
EKİ
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR