ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
YTÜ "İşveren İlgi Endeksi"nde İlk Sıralarda

İşverenler tarafından en fazla ilgi gören üniversite ve bölümlerin belirlendiği çalışmada;  YTÜ en fazla ilgi gören ilk 6 üniversite arasında bulunurken, YTÜ Bilgisayar Mühendisliği endeksin “Üniversite ve Bölüm” sıralamasında Türkiye çapında ikinci sırada yer aldı.

Kariyer.net tarafından gerçekleştirilen “İşveren İlgi Endeksi” çalışmasında; son 10 yılda yeni çalışanlarını arayan 486 bin işveren kullanıcısının 200 milyon dijital hareketi incelendi. Daha sonra bu hareketler 2 milyon adayın özgeçmişlerindeki bilgiler ile eşleştirilerek 10 parametre üzerinden endeks değerleri oluşturuldu. Mezunların, üniversite mezuniyetini takip eden ilk 2 yıl içerisinde işe girme hızları, işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha sık ilgi gösterdikleri belirlendi.

Çalışmada işverenlerin gözünden en fazla ilgi gören “üniversiteler”, “bölümler” ve “üniversiteler ve bölümler” sıralamaları 3 ayrı kategoride açıklandı.

Kariyer.Net “İşveren İlgi Endeksi” çalışması hakkında ayrıntılı bilgi için: https://www.kariyer.net/en-iyi-universiteler/hakkinda

Duyuru 11
AĞU
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR