ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
Marie Curie ITN Projeleri

Değerli Üniversite Temsilcileri,

Avrupa’yı tüm araştırmacılar için cazibe merkezi haline getirmeyi hedefleyen Horizon 2020 Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları kapsamında yer alan Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Network-ITN) ’in 2014 çağrısı, 11 Aralık 2013 tarihi itibari ile başvuruya açılmıştır. Araştırma Eğitim Ağları (Initial Training Networks-ITN) yeni ve gelismekte olan teknolojilerde sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte araştırmacı yetiştirmeyi, bu vesileyle araştırmacıların kariyer gelişiminin sürekliliğini sağlamayı hedeflemektedir. Program hakkında genel bilgiler ekte yer alan bilgi notunda; çağrının başvuru sureci ile ilgili detaylı bilgiler ise programa ait “Başvuru Rehberi’nde yer almaktadır.

Yenilikçi Eğitim Ağları (Innovative Training Network - ITN):
Çağrı Kodu:                H2020-MSCA-ITN-2014
Yayınlanma Tarihi:    11 Aralık 2013
Kapanış Tarihi:          09 Nisan 2014 (Brüksel yerel saati ile 17:00)
Bütçe:                                 405.18 Milyon Avro

Çağrı Sayfası: Çağrının Avrupa Komisyonu sitesindeki resmi duyurusuna ulaşmak için lütfen tiklayiniz.

Hali hazırda var olan Erasmus programı bağlantılarınızı ve eğitim ortaklıklarınızı kullanarak Marie Curie ITN Programı kapsamında yer alan desteklerden faydalanmak üzere bir proje önerisi hazırlayabilir ve bu kapsamda Avrupa Komisyonundan destek alabilirsiniz. ITN Programı kapsamında proje önerisi sunmak için uluslararası ortak bir doktora programı oluşturulmalı ya da en az 3 farklı AB üye ülkesi yada asosiye ülkeden kurumlar bir araya gelerek bir araştırma ve eğitim projesi hazırlanmalıdır. Bu projenin çağrı kapanış tarihine kadar Avrupa Komisyonuna online bir portal aracılığı ile sunulması gerekmektedir.  ITN Projesi kapsamında gerçekleştirilen araştırmacı dolaşımları komisyon tarafından desteklenmektedir. ITN Proje önerisi yazım formatı da ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Ekte yer alan ITN Bilgi notu aracılığı ile program hakkında genel bilgiler edinebilir, bu bilgileri ERASMUS Ortaklıklarınız kapsamında edindiğiniz irtibatlarınız ile paylaşabilir, ve onları ITN Projelerine ortak olmaya davet edebilirsiniz.

ITN Programı kapsamındaki her turlu soru ve bilgi taleplerinizi  bizlere ncpmobility@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ile iletebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

Başvuru Rehberi  

Proje öneri yazım formatı için tıklayınız 

Duyuru 24
ŞUB
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR