Skip to main content
Homepage

Ulu Önder Atatürk YTÜ'de Anıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 84. yılında Üniversitemizde saygıyla anıldı.

Üniversitemiz Rektör, Rektör yardımcıları, Dekanları, Enstitü ve Yüksekokul Müdürlerinin ve idari personelin katılımlarıyla gerçekleşen Davutpaşa kampüsündeki tören, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’de Rektörümüz Prof. Dr. Tamer YILMAZ’ın Atatürk anıtına çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program Otağ-ı Hümayun’da düzenlenen anma etkinliği ile devam etti.

Atatürk için hazırlanan videonun sunumu ile başlayan anma programı, Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarımız, Aslıhan ÖZEL, Özer ÖZEL, Bekir Şahin BALOĞLU ve Levent KAYA’nın ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ dinletisiyle devam etti.

Tören Atatürk ilkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Başkanı, Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Mehmet BEŞİKÇİ’nin “Atatürk Döneminde Halk Sağlığı Reformları” başlıklı sunumuyla sona erdi.

Yıldız Kampüsümüzdeki Anma Töreni, Atatürk büstü önünde bir araya gelen Üniversitemiz mensuplarının katılımlarıyla saat 09.05’i gösterdiğinde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Uğur DOĞAN’ın Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sona erdi.

Sanat ve Tasarım Fakültemiz öğretim üyeleri tarafindan icra edilen "Atatürkün Sevdiği Şarkılar" dinletisine buradan ulaşabilirsiniz.

YTÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Başkanı, Fen-Edebiyat Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Mehmet BEŞİKÇİ’nin “Atatürk Döneminde Halk Sağlığı Reformları” başlıklı sunumuna buradan ulaşabilirsiniz.