YILDIZ'LI GURURLARIMIZ
YTU Racing Ekibi

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YTU Racing Ekibi, dünyanın dört bir yanından ekiplerin katıldığı Formula Student yarışmalarında sergiledikleri performansla göz doldurdu.

YTR-04 ile Vites Artırdı!

 

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinden oluşan YTU Racing Ekibi, dünyanın dört bir yanından ekiplerin katıldığı Formula Student yarışmalarında sergiledikleri performansla göz doldurdu.

 

Türkiye’de ilk: Bir Sezon, Üç Yarışma!

Yıldız Teknik Üniversitesi Formula Student takımı YTU Racing, geçen sene de katıldığı Almanya yarışmasının yanı sıra bu yıl Çek Cumhuriyeti ve Macaristan’da da piste çıktı. Katıldığı bütün yarışmalarda etapların tamamını başarıyla tamamlayan YTU Racing ekibi ülkemizi en iyi şekilde temsil etti.

YTR-04: 0 dan 100’e 4.06s!

İlk olarak Macaristan’ın Euroring pistinde yarışan ekip, acceleration etabında 5., endurance etabında 8. oldu. Yarışmanın diğer klasmanlarında da başarısını sürdüren takım buradan aldığı puanlarla birlikte yarışmayı genel klasmanda 8. tamamladı.

Macaristan yarışlarının ardından, Autodrome Most pistinde düzenlenen Formula Student Çek Cumhuriyeti yarışına katılan YTU Racing Ekibi, hızlanma etabını (0-100 Km/h 4,06 sn) skoruyla 4. olarak tamamladı, genel klasmanda ise 14. oldu.

YTU Racing Ekibi, geçtiğimiz yıl da katılıp 41. Olduğu ve Formula 1 yarışlarının da yapıldığı Hockhenheim Ring pistinde düzenlenen Formula Student Almanya’da ise bu yıl daha iyi bir performans göstererek yarışı 20. sırada tamamlama başarısı gösterdi.

YTU Racing, ekip üyesi üniversite öğrencileri tarafından tasarlanıp üretilen 4. Aracı YTR-04 ile aldığı bu derecelerle dünya klasmanında 100 basamak birden yükseldi ve listedeki en iyi Türk takımı olma ünvanını sürdürdü.

 

Hız Kesmeden Devam!

 

Aldığı bu derecelerle yetinmek istemeyen YTU Racing, önümüzdeki yılın aracı YTR-05’in tasarım ve üretimini gerçekleştirecek ekiple çalışmalarına başladı. Mühendislik ve performans olarak önceki dört aracından daha iyi geliştirmeler hedefleyen ekip, önümüzdeki sezon da ülkemizi layıkıyla temsil edecek.

DİĞER YILDIZLILAR