YILDIZ'LI GURURLARIMIZ
YTÜ Racing

YTU Racing ekibi, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerden 600 üzerindeki takımın katıldığı en prestijli mühendislik yarışması olan Formula Student yarışmalarında sergiledikleri performanslar ile göz doldurdu.

2018 Sezonu

YTU Racing ekibi beşinci araçları olan YTR-05 ile 2018 yarış sezonunda İtalya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen yarışmalara katılarak ülkemizi ve okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etti.

YTR-05: 0’dan 100’e 3.62 s!

İlk olarak İtalya’nın Autodromo Riccardo Paletti Circuit pistinde yarışan ekip, acceleration (hızlanma) etabında 0’dan 100’e 3.62 saniyede çıkarak büyük bir başarıya imza atmış ve 2. olmuştur. Yarışmanın diğer etaplarında da başarısını sürdüren takım buradan aldığı puanlarla birlikte yarışmayı genel klasmanda 20. olarak tamamladı.

İtalya yarışının ardından, Zala Zone pistinde düzenlenen Formula Student Macaristan yarışına katılan YTU Racing Ekibi, genel klasmanda 25. Olarak yarışı tamamladı.

YTU Racing ekibi 2018 sezonunda son olarak katıldıkları Autodrome Most pistinde düzenlenen Formula Student Çek Cumhuriyeti yarışında büyük bir başarı göstererek genel klasmanda 4. olmuştur.

Okulumuzun ve ülkemizin gururu olan YTU Racing ekibi, üniversite öğrencileri tarafından tasarlanıp üretilen 5. Aracı YTR-05 ile aldığı bu derecelerle dünya klasmanında ismini üst sıralara taşımıştır. Türk takımları arasında birinci olan ekibin dünya sıralamasında en yakın temsilcimiz ile arasında 250 basamak yer almaktadır.

Hız Kesmeden Devam!

Aldığı bu derecelerle yetinmek istemeyen YTU Racing, 2019 sezonu için YTR-06c (içten yanmalı) ve YTR-06e (elektrikli)’nin tasarım ve üretimini gerçekleştirecek ekipleri ile çalışmalarına başladı. Her yıl mühendislik ve performans olarak daha ileriye gitmeyi ve daha hızlı araçlar üretmeyi hedefleyen ekip, 2019 sezonunda katılacakları Almanya, İtalya ve Macaristan yarışlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecek.

DİĞER YILDIZLILAR