YILDIZ'LI GURURLARIMIZ
Robotik ve Otomasyon Kulübü

Phoenix Contact firması tarafından uluslararası platformda düzenlenen “Xplore New Automation Award” yarışmasında “Urban Infrastructure” kategorisinde ilk 5 arasına girerek Almanya’da düzenlenecek finallere katılmaya hak kazanmıştır.

Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Fakültesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü öğretim üyemiz ve Eğitim-Öğretim Rektör yardımcımız Prof. Dr. Galip CANSEVER ve Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümü öğretim elemanı Dr. Onur AKBATI danışmanlığında faaliyet gösteren Robotik ve Otomasyon Kulübü, Phoenix Contact (Almanya) firması tarafından Uluslararası çapta düzenlenen “Xplore New Automation Award” Yarışması’nda “Urban Infrastructure” kategorisinde önce birçok proje arasından ilk 20’ye daha sonra da ilk 5 arasına girerek Almanya’da düzenlenen finallere katılma hakkı kazanmıştır.

6-9 Mart tarihleri arasında Almanya’da gerçekleştirilen etkinlikte ekibimiz Automatic Cloakroom (Otomatik Vestiyer) projesi ile üçüncülük derecesini kazanmıştır. 

Bu süreçte her türlü desteği veren Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şeref Naci ENGİN ve DOĞUŞ Kalıp Firması’na teşekkür ederiz.

Yarışmada 3. olan ekip lideri ve üyelerinin isimleri aşağıda sunulmuştur. 

Tüm ekibi ve danışman hocalarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Dr. Onur AKBATI (Ekip Lideri)

Müh. Yusuf GÜREL

Hürcan Samet ÇAKIR

Berkan Önder KARAMELEK

Celil Can ANIK

Fatih Kaan AKKUŞ

Ali Buğra BUĞDAY

Mehmet Furkan DEĞİRMENCİ

Erdem Onat ARDALI

Kubilay SALİH

Nesrin SEZER

DİĞER YILDIZLILAR