MANŞETLER
Rektörümüz Prof. Dr. Bahri Şahin, Okçular Vakfı AR-GE Laboratuvarı açılışına katıldı…

Okçular Vakfı'nda gerçekleştirilen açılışa, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Milletvekili ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Rektörümüz Prof. Dr. Bahri Şahin ile Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan katıldı.
 
Ülkemizde ve dünyada bir ilk olan Okçuluk AR-GE Laboratuvarında, sporcuların nefes, odaklanma, duruş, nişan alma gibi atış öncesi ve atış anındaki süreçleri kayıt altına alınarak, tüm süreçlerinin teknik analizi yapıldıktan sonra, sporcu için doğru antrenman metotları belirlenecek ve atış anındaki kusurların önüne geçilmiş olunacak.  
 
Açılan Ar-Ge merkezine her türlü bilimsel desteğin üniversitemiz tarafından verileceğini belirten rektörümüz üniversitemiz öğrencilerine yönelik spor faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Okçuluk Vakfı yetkilileriyle görüşmelerde bulundu. Bu kapsamda 2018 yılında Davutpaşa Kampüsünde yapımına başlanacak olan Gençlik Merkezi bünyesinde ikili işbirliktelikleri kurulması adına çalışmalar başlatılmış oldu.
 
 
DİĞER MANŞETLER