MANŞETLER
Yıldız Teknik Üniversitesi, İngiltere Warwick Üniversitesi ve Türk Hava Yolları Arasında Eğitim ve Teknoloji Alanlarında Küresel İş Birliği Anlaşması ve İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Türk Hava Yolları ve İngiltere Warwick Üniversitesi (WMG) Arasında Akademik İş birliği Anlaşması Üniversitemiz Rektörlüğü Senato Salonu'nda Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EKŞİ ve Warwick Üniversitesi Warwick Manufacturing Group (WMG) Kurucusu ve Direktörü Professor Lord Kumar BHATTACHARYYA tarafından imzalandı.

İmzalanan akademik iş birliği anlaşması, Yıldız Teknik Üniversitesi, Türk Hava Yolları, the University of Warwick (WMG) arasında 2 (iki) yıldır başarı ile yürütülen Lisansüstü Sertifika ve Master Programlarına ek olarak THY executive yöneticilerinin ve profesyonellerinin ihtiyaçları doğrultusunda dizayn edilen yeni master programlarını kapsamaktadır.

Türkiye ile İngiltere arasında Türk Yükseköğretim tarihinde bir ilk olan, özellikle endüstride çalışanlar için dizayn edilmiş ileri mühendislik, dijital teknoloji, inovasyon ve yönetim kavramlarını çok disiplinli bir çerçevede kapsayan modüler eğitim programları, Türk Hava Yolları, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi (WMG)  ile imzalanmış olan bu anlaşma, THY çalışanlarına Engineering Business Management (EBM), International Technology Management (ITM), International Trade, Strategy and Operation (ITSO), Programme and Project Management (PPM), Service Management and Design (SMD) and Supply Chain and Logistics Management (SCLM) programlarında master yapma imkânı vermektedir.

Bu anlaşma Türk Hava Yolları çalışanları ve Türk Hava Yollarının  havacılık sektöründe iş birliği yaptığı kurumların çalışanlarına yönelik yetenek geliştirici (skill development) ve geleceğin yönetici ve liderlerini yetiştiren master programlarını içermekte olup modüler eğitim programları olması sebebiyle de esnek biçimde lisansüstü  sertifikadan doktoraya kadar gidebilecekleri bir kariyer i ve şirketin insan kaynakları performansını artıran bir süreci kapsamaktadır.

Türkiye’nin Küreselleşen Yükseköğretimde yerini alması için önem arz eden ve buna bağlı olarak gelişen ortak programlar yapılması, çift diploma verilmesi ve her şeyden önemlisi endüstrinin istediği formatta insan gücü ihtiyacının karşılanması boyutuyla son derece önem arz eden bu iş birliğinin İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden biri olan Warwick Üniversitesi Üretim Grubu Başkanı Prof. Lord Kumar Bhattacharyya, Türkiye’nin en önemli markalarından biri olan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Sayın Bilal EKŞİ’nin teşrifleriyle ve son dönemde uluslararası ilişkiler ve uluslararası eğitim konularında öne çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Bahri ŞAHİN’in ev sahipliğinde, eğitimde küresel iş birliği imza töreni Üniversitemiz Rektörlük Senato Salonu'nda üniversitemiz yöneticileri, akademisyenlerimiz, Türk Hava Yolları yetkilileri, Yıldız Teknopark yöneticileri ve şirketlerin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.  

 

Aanadolu Ajansı Haberi için Tıklayınız.

DİĞER MANŞETLER