MANŞETLER
ATA'MIZI SAYGIYLA ANDIK

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79. yılında Üniversitemizde saygıyla anıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79. yılında Üniversitemizin Yıldız ve Davutpaşa Kampüslerinde düzenlenen törenlerle anıldı.

Yıldız Kampüsümüzdeki Tören, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 09.05’te Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN’in öğrencilerimiz ile birlikte Atatürk anıtına çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Program, Oditoryumda düzenlenen anma etkinliği ile devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN’in konuşmalarıyla başlayan etkinlik, YTÜ 1002 Şiir Topluluğu öğrencilerimizin şiir dinletisi, Sanat ve Tasarım Fakültesi öğretim elemanlarımızın “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” temalı müzik dinletisinin ardından Öğrenci Dekanımız Prof. Dr. M. Engin DENİZ’in konuşmalarıyla son buldu.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, “Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım tarihinin sadece yas olarak değil, Türk Milleti’ne gösterdiği hedeflerin neresinde olduğumuzun kontrol edileceği bir gün olarak değerlendirilmesi gerektiğini” söyledi.

YTÜ 1002 Şiir Topluluğu öğrencilerimizden Orhan ERDOĞAN, şair Enis Behiç KORYÜREK’in ‘Atatürk’ isimli şiirini; Oğuzhan Deniz EREN ise şair Halim YAĞCIOĞLU’nun ‘Mustafa Kemal’ler Tükenmez’ isimli şiirini seslendirdi.

Sanat ve Tasarım Fakültemizin akademisyenlerinden, Doç. Özgül TURGAY, Yrd. Doç. Dr. Aslıhan ERUZUN ÖZEL, Öğr. Gör. Özer ÖZEL, Öğr. Gör. Bekir Şahin BALOĞLU ve Öğr. Gör. Levent KAYA “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” müzik dinletisini sundular.

Tören, Öğrenci Dekanımız Prof. Dr. M. Engin DENİZ’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sona erdi.

Davutpaşa Kampüsümüzdeki Anma Töreni, tarihi kışla binası önünde bir araya gelen Üniversitemiz mensupları ve Teknopark çalışanlarının katılımlarıyla saat 09.05’i gösterdiğinde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Galip CANSEVER’in öğrencilerimizle birlikte Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden Tören, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Galip CANSEVER’in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla sona erdi.

 

 

 

DİĞER MANŞETLER