MANŞETLER
2. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK ve DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile, Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından 06-07 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 2. AR-GE İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ düzenlenmektedir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Fatih DÖNMEZ’in ziyaretleriyle bizleri onurlandırdığı ve Üniversitemiz standının da yer aldığı etkinlik Türkiye’nin Ar-Ge ve İnovasyon Stratejilerine katkıda bulunmak, üreten Türkiye’nin teknolojide geldiği noktaları göstermek, üniversite, sanayi ve kamu işbirliğini geliştirmek, inovatif projelerin yatırıma dönüşmesine, mevcut projeler ile ülke içerisinde ortak bir üretim sinerjisi oluşmasına, ulusal ve uluslararası sanayici ve yatırımcılara ülkemizdeki teşvik olanaklarının anlatılması sureti ile yatırımların artmasına katkıda bulunmak üzere tüm bileşenleri, ortak bir platformda buluşturmak hedeflerini taşımaktadır.

29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, birincisi İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyon kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Üniversiteler, Teknopark ve Ar-Ge Merkezleri’nden 180 inovatif proje sergilenmiştir. Etkinliğe araştırma merkezleri, üniversiteler, kalkınma ajansları, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, yatırımcı grupları başta 500 üzerinde kurum ve kuruluştan 5.000 üzerinde temsilci katılım göstermiştir.

Etkinlik Programı için Tıklayınız.

 

DİĞER MANŞETLER