MANŞETLER
YTÜ Ailesi Yıldızlar Buluşuyor Bahar’19 etkinliğinde bir araya geldi.

108 yıllık köklü geçmişe sahip üniversitemizin farklı dönem mezunlarını ve ailelerini bir araya getiren Yıldızlar Buluşuyor Bahar’19 etkinliği 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Yıldız Kampüsü Oditoryum’da düzenlenen tören,  aramızdan ayrılan YTÜ’lülerin ve tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Video gösterimi ve Mezunlar ve İletişim Koordinatörü Prof. Dr. Özden AĞRA ve Makine Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Alptekin ERGENÇ’in günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN’in, YTÜ’nün başarılarını ve stratejik hedeflerini paylaştığı sunumu ve 'Termodinamik ve Yaşam' konulu nostalji dersinin ardından 'Yıldız Geçidi' yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yıldız Kampüs oditoryumda düzenlenen törende, meslekte 10, 20, 30, 40 ve 50 yıl ve üstü mezunlarımıza özel hazırlanan plaketler ve sertifikalar Rektörümüz tarafından takdim edildi.

Çocuklar ve yetişkinler için oyun ve atölyeler, müzik performansları, spor kulübü öğrencilerinin gösterileri, yiyecek-içecek ikramını içeren açık alan etkinlikleri tüm gün boyunca sürdü. Mezunlarımız, aileleri ve arkadaşları ile geçen keyifli bir günün ardından gelecek yıl tekrar buluşmak üzere sözleşerek ayrıldılar.

Fotoğraflar için Tıklayınız.

                        

DİĞER MANŞETLER