MANŞETLER
Öğrenci Yetiştirme Programı İş Birliği Protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Yıldız Teknopark ve Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş. arasında, öğrenci yetiştirme programı oluşturmak ve yürütmek için işbirliği protokolü imzalandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlük binasında, 5 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen işbirliği protokolü imza törenine, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut GÜNER, Uyumsoft A.Ş. Başkanı Mehmet ÖNDER, Uyumsoft A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin ŞAHİN katıldı.

Öğrenci yetiştirme projesi kapsamında, teknolojik değişimlerin hızına ayak uydurabilecek kabiliyet ve yeteneklere sahip gençlerin, daha lise çağlarında ellerinden tutulması ve geleceğin Bill Gates’lerinin yetiştirilmesi hedefleniyor. Seçici kurul tarafından seçilecek tekno-zekaya sahip liseli gençler, maksimum 10 kişilik laboratuvar sınıflarda, kod yazmadan robot yapımına kadar birçok konuda akademisyenlerden ve iş dünyasından eğitim alacaktır.

   

 

DİĞER MANŞETLER