MANŞETLER
YTÜ Silikon Vadisi'nde: Starcamp

Üniversitemiz  Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Yıldız Teknopark) heyeti, ABD’ye ticaret heyeti gezisi düzenlendi. Heyetimiz etkinlik kapsamında dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak görülen Consumer Electronics Show (CES)’e katılım sağladı. Heyet ardından üniversitemiz öncülüğünde, 5 üniversitenin konsorsiyumunda kurulan Uluslararası Kuluçka Merkezi StarCamp’ı ziyaret etti.

 

Yıldız Teknopark Yönetimi, teknoparkta faaliyet gösteren 13 firmanın katılımı ile 5-12 Ocak tarihleri arasında ABD’ye ticaret heyeti gezisi düzenledi. Ekonomi Bakanlığı destekli düzenlenen ticaret heyeti gezisinde Las Vegas’taki dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Electronics Show (CES)’e ABD İstanbul Konsolosluğu Ticaret Ateşeliğinin düzenlediği delegasyonun bir parçası olarak katılım sağlandı.

 

Fuar boyunca çok sayıda B2B görüşme gerçekleştiren firmalar, teknolojinin geldiği son noktayı yerinde görme fırsatı yakaladılar. Fuara Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner ve Yıldız Teknopark Yönetim Kurulu üyesi ve Rektör Başdanışmanı Doç. Dr. Sezgin Bakırdere de katılım sağladı.

 

Heyetin ikinci bölümünde Silikon Vadisi’ne geçildi. Heyetin bu bölümü KOSGEB desteğiyle, Yıldız Teknopark liderliğinde, Gebze Teknik Üniversitesi, İtü Arı Teknokent, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi konsorsiyumunda Palo Alto’da kurulan Uluslararası Kuluçka Merkezi Starcamp’ı ziyaret etti. Heyete burada Hasan Kalyoncu Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Mehmet Kalyoncu, Yıldız Teknik Üniversitesinden TTO Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Zeynep Işık ve TTO Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Bülent Güzel, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ercan Ertürk ve Ahmet Yücel de katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER MANŞETLER