MANŞETLER
YTÜ TEKNOPARK'ın Başarısı

Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri sıralamasında YTÜ Teknopark 1.;  genel sıralamada ise 5. Oldu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, 8 Mayıs 2018 tarihinde Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirildi. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri, yapılan törende ödüllerini aldı.

Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ, Türkiye’de, teknoloji geliştirme bölgesi sayısının 77’ye ulaştığına bu bölgelerin 56’sının faal olduğunu, 21’inin ise yapımının devam ettiğini belirterek 81 ilin tamamında teknoloji geliştirme bölgesi kurmayı amaçladıklarının altını çizdi ve Türkiye’nin sanayi devrimine giden yolda, teknoloji geliştirme bölgelerinin katalizör vazifesi gördüğünü vurguladı.

Bakan Özlü’nün konuşmasının ardından 4 kategoride Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2017 Performans Endeksi sonuçları açıklandı. Genel sıralamada 5., Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri kategorisinde 1'inciliği kazanan Yıldız Teknopark adına ödülü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ‘nün elinden, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN ve Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut GÜNER birlikte aldı.

DİĞER MANŞETLER