HABERLER
SUMPs-Up Sürdürülebilir Şehir İçi Ulaşım Çağrısı Açıldı!

Değerli Akademisyenlerimiz,

Ufuk2020 Programı’nın desteklediği CIVITAS SUMPs-Up (European Programme for Accelerating the Take up of Sustainable Urban Mobility Plans) projesi tarafından, şehir içi ulaşım planlamasından sorumlu otoritelere, bilgi ve kapasite geliştirme destekleri verilmektedir.

Çağrı kapsamında, 20-25 arası planlama otoritesinin seçilerek Mayıs-Kasım 2019 tarihleri arasında SLP 5 (SUMP uygulamasına, finansına, tedarikine yönelik araç ve hizmetler) konularıyla ilgili eğitim ve bilgi paylaşımı faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Çağrıya öncelikle ulaşım planlaması konusunda tecrübeli şehir ve bölge otoritelerinin, yerel yönetim birliklerinin başvurması tavsiye edilmekle birlikte SUMP sürecine yeni başlayan paydaşların da başvurması teşvik edilmektedir. Ufuk2020 Programı Ulaşım Alanı çağrılarında yer almak isteyen şehirlerin ve yerel yönetimlerin Sürdürülebilir Şehir İçi Ulaşım Planlarına (SUMP) sahip olmasının faydalı olduğu değerlendiriliyor.

Başvuruların 11 Ocak 2019 (12.00 CET) tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.

İlgilenen akademisyenlerimiz Teknoloji Transfer Ofisimizden bilgi ve destek talebinde bulunabilirler. (Meliz TUNÇ: TTO Uzmanı / Tel: (212) 483 7000-14 / e-posta:meliztunc@yildiztto.com)

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

YTÜ Araştırma-Planlama Rektör Yardımcılığı

DİĞER HABERLER