HABERLER
Patent Devir Sözleşmesi İmza Töreni

13 Temmuz 2020, saat 10.50

Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin On Birinci Kalkınma Planında bulunan; “AR-GE ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan ve patent ile korunan teknolojilerin, lisanslama veya devir yolu ile Türkiye’de yerleşik firmalara aktarılması” hedefine katkı sunan teknoloji transferlerine bir yenisini daha ekliyor. İlki 2019 yılında kompozit diş dolgusu konulu bir patent ailesinin sanayiye lisanslanması ile meyvelerini vermeye başlayan teknoloji transferi çalışmaları, 2020 yılında daha da hızlanarak, medikal alanda iki adet patent ailesinin yerli sermayeli Betatech Medikal firmasına devredilmesiyle devam ediyor. 

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde geliştirilmiş olan kemik tamamlama tozu ve sistit solüsyon ürünleri ile ilgili olan patentler, 13 Temmuz 2020 Pazartesi Günü, Saat 10:50’de gerçekleştirilecek ‘Patent Devir Sözleşmesi İmza Töreni’ ile Betatech Medikal firmasına devredilecektir. Patent devri, Betatech Medikal firmasının buluşu ürünleştirme, yerli ve milli bir marka olarak global pazara sunma kabiliyetine sahip olması nedeniyle büyük önem arz etmektedir. 

Uzaktan erişim yoluyla Yıldız TTO’nun YouTube kanalı ve Twitter hesabı üzerinden canlı yayınla gerçekleştirilecek olan imza töreninde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Yıldız TTO Twitter hesabı: https://twitter.com/yildiztto

Yıldız TTO Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCGOWA9UVHh9T7muRtQdMbkg