ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
YTÜ ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Protokol
Yıldız Teknik Üniversitesi ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Sosyal Sorumluluk ve Akademik Eğitim" projesi kapsamında bir protokol imzalandı. Buna göre YTÜ, İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve dört yıldır  öğretmen eğitimi konusunda ciddi çalışmalar yapan Öğretmen Akademileri'ne destek verecek. 
 
İmzalanan protokolle "Sosyal Bilimler Akademisi'ne devam eden öğretmenlerin eğitimini YTÜ üstlenecek. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını kapsayan dönemde ilkin bilimsel hazırlık, daha sonra alan eğitimlerine ağırlık verilecek. Nitel ve nicel araştırma yöntemlerinin yanı sıra Nicel veri analizi, NVivo gibi bilimsel araştırma tekniklerini içerecek. Beş farklı branştaki 80 öğretmenin yararlacağı eğitimlerin sonunda yapılacak sempozyumla yıl boyunca edinilen tecrübe ve çıktılar diğer paydaşlarla paylaşılacak. Nitelikli çalışmalar özel sayılı hakemli dergide yayım imkanı bulacak.
 
2023 vizyonu bağlamında öğretmenlik mesleği genel yeterlikleri ve nitelikleri konusunda bir ilk olma özelliği taşıyan protokol, YTÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı koordinasyonuyla YTÜ kampüslerinde ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yürütülecek. Rektörümüz Prof. Dr. Bahri ŞAHİN, "maarif davasına özel bir önem atfettiğini ve üniversite olarak milli eğitimle ortak çalışmaktan mutlu olduğunu" ifade etti. 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI da protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "üniversitelerimizle ortak projeler yapmak ve  eğitim meselesine birlikte omuz vermekten mutluyuz" dedi.
Duyuru 25
EKİ
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR