ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
I. Ulusal Bulut Bilişim ve Büyük Veri Sempozyumu (B3S'17)

TÜBİTAK BİLGEM Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE), Bulut, Bilişim ve Büyük Veri konusundaki çalışmalarını, dünyadaki gelişmeler ışığında ve ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda, T.C. Kalkınma Bakanlığı Yatırım Programı destekli ‘Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Laboratuvarı (B3LAB)’ projesi ile yürütmektedir. Ulusal boyutta pek çok paydaşı ilgilendiren bu laboratuvar sayesinde, Bulut Bilişim ve Büyük Veri alanlarında ileri düzeyde araştırmalar yapılmakta, ihtiyaç duyulan ürünlerin yerli kaynaklarla geliştirilmesine öncülük edilmekte, bu alanlarda çalışacak paydaşlar için araştırma yapma ve danışmanlık alma olanakları sunulmaktadır.

Türkiye’de Bulut Bilişim ve Büyük Veri konularında bilimsel araştırmalar yapan ve/veya profesyonel çözümler üreten tarafları bir araya getirmek ve ulusal bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK BİLGEM BTE tarafından 19-20 Ekim 2017 tarihlerinde, Antalya’da ‘I. Ulusal Bulut Bilişim ve Büyük Veri Sempozyumu (B3S’17)’ düzenlenecektir.

Sempozyuma ait bilgiler adresinde sunulmuş olup, ilgilenen araştırmacıların 14 Temmuz 2017 tarihinde kadar web sitesi üzerinden bildirilerini iletmeleri gerekmektedir.

 

Duyuru 29
MAR
DİĞER ETKİNLİKLER VE DUYURULAR